/Annelerin Hayatını Kolaylaştıran Bebek Ürünleri | Pratik Mutluluk

Annelerin Hayatını Kolaylaştıran Bebek Ürünleri

Taze anneler gün içerisinde bebekleri ile ilgilenirken hayatlarının bir nebze kolaylaşmasını isterler. Temizliğe devam edebilmek, kendilerine vakit ayırabilmek, sokaklarda uzun uzun yürüyebilmek her anne için çok önemlidir. Yazımız da hayatınızı kolaylaştıracak bebek ürünlerinden bahsedeceğiz, keyifli okumalar. 

Ana Kucağı 

Ana kucağı bebeğinizin büyük ölçüde vakit geçireceği, gün içerisinde ağlamadan oyuncakları ile ilgilenebileceği ve size nefes aldıracak bir icat. Ana kucağı bebeğinizi sağdan soldan sararak önüne astığınız oyuncaklar ile ilgilenmesine yardımcı olacak ve aynı zamanda motor becerilerini geliştirecektir. Bebeğiniz ana kucağında oyalanırken siz bir şeyler izleyebilir, yemeğinizi yiyebilir veya bebeğinizi odadan odaya gezdirerek temizlik rutininize devam edebilirsiniz. Harika değil mi! 

Sling kullanırken ürünün özelliklerine dikkat etmek gerekiyor.

Sling Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Bebeğiniz sürekli kucak istiyorsa size harika bir önerimiz daha var, sling. Gerek internet ortamında gerek ise sling satın alacağınız sitelerde birbirinden farklı bağlama yöntemleri bulunuyor. Tıpkı anneannelerimizin tarlaya giderken bebekleri sırtına, göğsüne bağladığı gibi sling kullanımı da bunu çağrıştırıyor. Sling kullanımının en güzel yanlarından biri gazlı, huzursuz bebeğinizin gazının giderilmesi, sizin işinize gücünüze bakabilmeniz ve en önemlisi bebeğiniz ile ten teması yaptığınızda bağınızın kuvvetlenmesidir. Sling kullanırken dikkat etmeniz gereken en önemli şey güvenlik açısından açık oluşturmamak, omuriliğinize yük bildirecek şekilde slingi bağlamamak ve en önemlisi bebeğinizin bacaklarının açık pozisyonda oturur şekilde olmasıdır. 

Kanguru Kullanımı 

Dışarı çıkarken sling yerine kanguru takarak daha pratik bir şekilde dışarı çıkabilirsiniz. Kanguru ayrıca birçok mevsimde kullanılabilir olması, özellikle soğuk havalarda tercih nedenlerinden biridir. Kanguru kullanımı ile ilgili belinize yük binmemesi, kangurunun güvenliği ve 7 kilodan önce kanguru kullanılmaması gibi konuları araştırmanızı öneriyoruz. Bebeğiniz 7-8 kilo aralığında ise rahatlıkla kanguru kullanımına geçebilirsiniz. Ergonomik kanguruları araştırmayı sakın ihmal etmeyin. Siz de bu birkaç bebek ürünü ile hayatınızı daha kolay hale getirebilir ve yeni anneliğin tadını çıkarabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir