/Karantinada Yapılabilecek 5 Farklı Etkinlik | Pratik Mutluluk

Karantina Günlerini Değerlendirebilmeniz İçin 5 Farklı Öneri

Çoğu zaman karantina günlerinin sıkıcılığından kendimizi bir anda akşam üzeri sıkılırken buluveriyoruz. Peki ama karantina günlerini nasıl daha iyi değerlendirebiliriz? Dezavantajı avantaja çevirmek elimizde, işte karantina günlerinde yapabileceğiniz 5 farklı uygulama, keyifli okumalar. 

Yeni Bir Dil Öğrenin 

Günümüzde online programlar ile yeni bir dil öğrenmek oldukça kolay. Hatta canlı destek sayesinde karşınızdaki yabancı insan ile sohbet ederek dilinizi pekiştirmeniz de bir hayli kolay. Sizde bu uygulamalardan birine veya birkaçına üye olarak ücretsiz deneme sürümü ile kendinizi deneyebilirsiniz. 

Yeni Bir Kitaba Başlayın 

Her zaman başlamak istediğiniz romana bu karantina günlerinde başlamaya ne dersiniz? En sevdiğiniz yazarı keşfetmek, kitapların altını çizmek, onlardan notlar çıkartmak için harika bir zaman. 

Yeni Yemek Tarifleri Deneyin 

Hazır mutfağınızı ele geçirmişken yepyeni lezzetler denemeye ne dersiniz? Dünya mutfaklarından tatlılar veya Fransız mutfağından pastalar, tercih size kalmış. Yeter ki damak lezzetinize uyacak o eşsiz lezzetleri denemeye devam edin. 

Bitki Bakımını Üstlenin 

Evinizde kaldığınız süre boyunca evinizi yeşillendirmeye ne dersiniz? Tohumları çimlendirmek, yeni bitkiler elde etmek veya onlar ile haşır neşir olmak için tam zamanı. Bitkilerinize ayıracağınız zaman daha pozitif hissetmenize yardımcı olacak. 

Spora Başlayın 

Evde yapacağınız hafif egzersizler ile spora başlamak için de harika bir zaman. Ne de olsa bir çok boş vaktiniz bulunuyor değil mi? Sabah erken kalkmaya, ısınma hareketleri ile balkonda nefes egzersizleri yapmaya ne dersiniz? Böylece hem uyku düzeniniz bozulmayacak yatağa daha erken gireceksiniz, hem de biyolojik saatiniz bozulmadan daha erken kalkacak ve daha zinde bir vücuda sahip olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir